Diz Üstü Bacak Protezleri

Mobilite, yaşam kalitesi ile eşanlamlıdır. Bu, alt ekstremite ampute her yaştan insan için geçerlidir. Yaşantılarımız, protezinizden beklentileriniz kadar çeşitlidir. egem ortopedi  ihtiyaçlarınızı eksiksiz şekilde karşılayacak uygulama çözümleri sunmaktadır. Protezlerimiz önemli kısıtlamalarla karşılaşmadan günlük yaşantınızı devam ettirmenizi sağlayacaktır. Sizin için uygun en iyi protez seçimi doktorunuz, ortopedi  teknisyeniniz ve tedavinizde görev alan diğer uzmanlarla belirlenecektir. 

Genium X3

Genium X3 teknoloji, işlevsellik ve sezgisel kullanımın benzersiz bir bileşimdir. Bu protez sistemi, fizyolojik insan yürüşünün, mümkün olan doğala en yakın taklididir.

Genium X3 size yeni olanaklar sunar; sistem suya ve aşınmaya dayanıklı olduğundan protezinizle duş alabilirsiniz, denize girebilirsiniz veya işinizde her tür ortam koşullarında çalışabilirsiniz.

Geri geri yürüme, basamak çıkma, farklı hızlarda ve adım uzunluklarında yürüme; hepsi Genium X3’ün sezgisel ve adaptif özellikleri ile mümkündür. Koşma modu özellikle spor yapmak için geliştirilmiştir. Bu modda kullanıcı yürüyüş ve koşu sporlarını yapabilir. Alt bacağın tam ekstansiyonunu sağlamak için OPG (optimized physiological gait – optimize edilmiş fizyolojik yürüyüş) işlevi bu modda pasif hale getirilir. Genium X3 toplamda 5 değişik moda sahiptir.

Genium X3, özellikle sağlam ve esnektir. Fiziksel olarak zorlu meslekler, aktif bir aile hayatı, yüzme ve spor aktiviteleri, deniz tatilleri ve su, toz, kum, kirle karşılaştığınız durumlar Genium X3 için ideal koşullardır.

Genium X3, daha yumuşak, daha sezgisel yürüyüş, daha iyi güvenlik ve günlük durumlarda daha iyi destek için bu temelde daha da geliştirilmiştir.

Genium X3 iPhone veya Android akıllı telefonunuzdaki Cockpit uygulamasını kullanarak yapılandırmak için inanılmaz derecede basittir.

Genium

Konforlu bir şehir içi yürüyüşten, otobüse hızlı adımlara – en iyi yürüme tipi doğal ve fizyolojik olandır. Genium’la bu yürüyüşü faz faz gerçekleştirebilirsiniz. Hangi zemin olduğu fark etmez hangi hızda yürüdüğünüz fark etmez. Genium’da Dinamik Stabilize Kontrol mevcuttur. Kas-iskelet sistemini yormaz, taşıma konforunu artırır ve gün boyu daha yüksek hareket özgürlüğü sağlar

Geniumu Farklı kılan nedir?

 • Engelleri kolayca geçebilme imkanı, merdivenleri çıkabilme, geri gidebilme ve bacağı farklı yönlere hareket ettirebilme.
 • Batarya ömrü 5 gündür.
 • Suya dayanıklı/su geçirmez.
 • Kullanıcılarına 3-D özelliği ile algılama ve tepki verme olanağı veren Wii oyun sistemlerine de izin veren ivme ölçer ve denge çarklarını birleştiren aynı teknolojiye sahip.

C-Leg Mikro İşlemcili Diz Üstü Protezi

 • Tamamen mikroişlemci kontrollü diz eklemi.
 • Çok yüksek güvenlik ve dinamik.
 • Doğal yürüyüş hareketi.
 • Farklı yürüyüş hızlarında ve farklı zeminler üzerinde güvenli, ahenkli yürüyüş.
 • Yeni C-Leg’de kablosuz uzaktan kontrol ve ilave durma modu.

Merdivenlerde veya kalabalıkta, yürüyüşe çıktığınızda ve sabah işe yetişmek için hızlı yürürken C-Leg sistemi yürürken kendisini otomatik olarak her duruma uyarlar. Avantajlar: Düşme tehlikesi belirgin oranda azalır. Artık her adımınıza dikkat etmeniz gerekmez, enerjiyi tasarruf eder ve yaşamınızın önemli anlarına konsantre olabilirsiniz. C-Leg ile son derece güvenli ve ahenkli hareket edersiniz – Normal yürüyüş ile arasında neredeyse hiç fark hissetmeyeceksiniz ve çevreniz de neredeyse hiç fark etmeyecek. Daha fizyolojik olan hareket aynı zamanda vücudunuzu da korur. Özel mod (2. Mod) ile C-Leg’i ilave olarak kayak kayma veya bisiklet kullanma gibi özel bir aktiviteye ayarlayabilirsiniz.

Power Knee Mikroişlemcili Dizüstü Protez

Dünyanın diz üstü amputelere yönelik ilk ve tek aktif protezi, bu oldukça zeki diz, dizi gerektiği gibi kıvırıp düzleştirecek gerçek kas faaliyetinin yerine geçerek kullanıcının entegre bir uzvu olarak çalışır.

  • Yürüme hızlarını sürdürmeye yardımcı olacak gücü sağlar.
  • Merdivenler ve eğimli yüzeyler için gerekli yukarıya devinime yardımcı olur.
  • Doğel, etkili hareket için hastaya özgün yürüyüş modellerini öğrenir ve tepki verir.

C-Leg 4

C-Leg’in en büyük gücü, daha aktif ve bağımsız bir yaşam tarzı elde etmek için amputelere yardımcı olmaktır.

Çok sayıda yenilikçi özelliği ile yeni C-Leg 4 yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor: Tüm zamanların en iyi C-Leg’i – daha güvenli, daha dinamik ve modern. Merdivenlerden ve rampalardan, değişen yüzeylere ve hatta geriye doğru yürümeye kadar – C-Leg 4 mikroişlemcili dizi, gündelik durumlara dinamik olarak uyum sağlar. Hafifçe bükülmüş bir diz ile rahat bir duruş pozisyonu şimdi daha da sezgisel.

C-Leg 4’ü Apple (iOS) ve Android cihazlardaki bir uygulama ile kontrol.

RHEO XC KNEE

RHEO XC KNEE, optimum stabilite ve güvenlik kombinasyonuna sahip, mikro işlemci kontrollü bir dizdir.
Zorlu arazilerde bile son derece doğal ve zahmetsiz yürüyüşler sağlar. RHEO XC KNEE’nin takılması kolaydır ve güvenilir kullanıcı sonuçları sunar.

İOS cihazlar için eşlik eden Össur Logic uygulaması şunları sağlar:
Basit uygulayıcı kurulumu ve ayarlaması ve yazdırılabilir kullanıcı etkinliği raporları.
Gelişmiş kullanıcı güveni içinfonksiyonel eğitim çalışmaları.
Kullanıcı tercihlerinin seçimi ve adım sayımı ve batarya şarj seviyesinin izlenmesi.

Aqualine Deniz Protezi

Islak ortamlardaki günlük işler örneğin günlük duş veya banyo gibi bir çok zorluk teşkil eder: Islak ve kaygan zeminler düşme riskini artırır; yürüme yardımı her zaman ulaşılabilir bir emniyet imkanı sağlamaz ve görünüm mümkün oldukça dikkat çekmeyen cinsten olmalıdır.Aqualine protez sistemi ıslak alanda kullanıma gereksinimi olanlar için özelleştirilmiştir. Aqua-ayak kaymaz özelliktedir ve Aqua-diz entegre edilmiş kilitle yürümede ve ayakta durmada emniyet sağlar. Bunun yanında sayısız protez parçası ve bağlantı bileşenleri Aqua diz ve Aqua ayak ile kişiye özel su geçirmez yürümeyi tamamlamak amacıyla kullanılabilmektedir.Özel bir kaplama olan Aqualine kaplama, göze batmayan doğal görünümü sağlar.

Mauch Knee

Mauch diz eklemi ismini aldığı mauch silindir hidrolik sistemi sayesinde normal bir dizin hareketini taklit ederek doğal bir yürüme sağlar.
Protez bacak kullanıcısının vücut ağırlığını bacağına aktardığı anda mauch hidrolik silindir başlayan hareketi senkronize eder. Mauch diz protezinde hareket ve yürüme sırasında kontrol, sistemdeki akışkan sıvı ve piston ile sağlanır. Yüksek aktiviteye izin veren sistem her adımın ardından, en doğal haliyle protezli bacağın salınmasını sağlar.
Öne çıkan özelliklerinden bahsetmek gerekirse;
Değişken hızlarda yürüme sağlar.
Diz üstü bacak protezi kullanan hastaların efor gerektiren sporları yapması için, son derece uygun bir bacak protezi olan muach diz eklemi, farklı zeminlerde ve farklı hızlarda konforlu ve güvenli bir yürüyüş sağlar.

3R60

Güvenli, konforlu, doğal ve sağlıklı yürümek için 3R60 EBS diz eklemi kullanabilirsiniz. Doğal adım paternini incelediğimizde diz eklemi topuğun yere teması sırasında 15 derece fleksiyonda kalır. Buda topuğun yere yumuşak ve güvenle temas etmesini sağlar. 3R60 da bu prensiple çalışmaktadır. Düz olmayan yüzeylerde de kullanım imkanı verir. Fizyolojik adımlama sayesinde omurga, kalça ve güdükte rahatlar. Eklem üzerine olan yıpranmalar en aza iner.

EBS sistem avantajı uzun yürüyüşlerde fark edilir. Güvenli, konforlu, doğal adımlama için ergonomik dengeli basma sağlar (EBS). Çok akslı yapı sayesinde yüzey toleransı iyidir. Farklı yürüme hızı imkanı verir. Hareketlilik seviyesi 2 ve 3 için tavsiye edilir. 3R60 daha küçük ve daha hafiftir (845 gr). Eklem için dört tane moduler adaptor vardır böylece tüm amputasyon seviyelerinde kullanılabilir.

3R80

Tek akslı modüler diz eklemi 3R80 ile merdiven inmek, eğimli ve engebeli alanlarda güvenli ve konforlu yürümeyi sağlar. Dinamik yumuşak yürüme paterni sağlar. Hareketlilik seviye 3 ve 4 için uygundur. 3R80 stance fazında yüksek güvenlik sağlar. Protez topuk vuruşu yaptığında hidrolik güvenlik sayesinde aniden dizde bükülme olmasını engeller.

Hidrolik güvenlik sistemi sadece 3R80 de vardır. Hem stance hemde salınım fazı bu sistem sayesinde kontrol edilir. Proteze verilen yük kaldırıldığında diz eklemi hemen salınım fazı konumunu alır. Hızınıza otomatik adaptasyon sağlar. 3R80 vücut ağırlığı 100 kg a kadar uygundur.

3R62

Düşük mobiliteye sahip kullanıcılar günlük hayatlarında daha fazla desteğe ihtiyaç duyarlar. 3R62 diz eklemi yürürken ve ayakta dururken mekanik salınım fazı kontrolü sayesinde destek ve stabiliteyi sağlar. Amputasyon cerrahisi sonrası rehabilitasyon ve test protezi aşamasında güvenlik açısından en güvenilen eklemlerden biridir.Duruş fazında maksimum 10°’ye kadar eklem fleksiyonuna izin verir.

3R93

Amputasyon sonrası rehabilitasyon döneminde geçici protez uygulamalarında kullanılan diz eklemidir.Eklem basit ayar ve işlevselliği sahiptir. Kullanıcı oturmak için gerekli diz fleksiyonunu bir çekme kablosu kullanarak etkinleştirebilir. 3R93 diz eklemi 125 kilograma kadar vücut ağırlığı taşıma kapasitesine sahiptir. Orta ve düşük aktivite derecesine sahip kullanıcılar için kullanımı uygundur.

3R41

Amputasyon sonrası ev içi ambualasyonun da daha güvenli hareket isteyen kullanıcılar için uygundur.Kullanımı kolay ve hafiftir.Diğer eklemlere kıyasla yeni özellikleri sayesinde kısmi yüklerde bile kilit açma mekanizmasını kullanmak daha kolaydır.

Kilit mekanizması eklemi otomatik olarak tam ekstansiyonda sabitler ve kilitleme mandalının oturduğunu duyabilir ve hissedebilirsiniz.Eklemin tasarımı bakım dostudur ve sıçrayan suya dayanıklıdır. Protez diz eklemi 100 kg’a kadar vücut ağırlığını taşımaktadır.

3R78

Pnömatik salınım fazı kontrollü diz eklemidir.Hafiftir,orta düzey aktivite düzeyine sahip kullanıcılar kullanmaktadır. Normal yürüyüş paternine yakın fleksiyon ve ekstansiyon hareketleri, sayesinde konforlu bir kullanım sağlar. 150 derece kadar fleksiyon açısı sayesinde protezinizi etkili bir şekilde kullabilirsiniz.Farklı yürüme hızlarında da kullanıcıya destek sağlar.100 kg’a kadar vücut ağırlığını taşımaktadır.

3R106

Arabaya binmek, bisiklet sürmek gibi pek çok aktiviteyi 3R106 ile kolayca yapabilirsiniz. Aynı zamanda güvenlidir. Moduler diz eklemi 3R106 hafiftir ve 170 dereceye kadar fleksiyon hareketi açıklığına sahiptir. Böylece rahatça oturabilir veya çocuklar ile oynayabilmek için yere diz çökebilirsiniz. Dinlenme sırasında aniden kontrolsüz eklemde bükülme olmaz. Yürüme sırasında salınım yapabildiği için yüzey düzensizliği sorun olmaz.

Yürürken protezinize odaklanmak zorunda kalmazsınız. Farklı hızlarda yürüme imkanı verir. Salınım fazını kolayca başlatabilirsiniz. Yürürken diz yavaş olarak ekstansiyona geldiği için az enerjiyle doğal görünümlü yürüyüş yaparsınız. Eklem dört modüler bağlantısı vardır böylece farklı ampütasyon seviyelerinde kullanılabilir. Aktivite düzeyi 2 ve 3 olan kullanıcılar için uygundur.

Helix 3D

Helix 3D kalça eklem sistemi ile Ottobock; kalça eklem amputasyonu sonrası hareketlere bir standart kazandırdı. Bu hem kalça dezartikülasyonu hem de leğen kemiğinin bir kısmının da alındığı hemipelvektomi geçirmiş amputelere uygulanabilmektedir.

Doğal yürüyüşte kalça üç boyutlu hareket etmektedir. Ancak biz bunu bacak ve ayakta birtakım dengeleme hareketlerine uydurmak durumundayız. Amputasyonun ardından kaybolmuş iç ve dış rotasyon becerisi Helix 3D kalça eklem sisteminin tek parçalı eklem yapısına entegre edilmiştir. Kalça eklemindeki minyatür hidrolik, durma ve salınım sırasında üç boyutlu hareket serisini ortaya çıkarmaktadır. Hareket serisi; tek eksenli, öne arkaya hareket eden ve dinamik olmayan önceki sistemlere kıyasla daha fizyolojiktir.

Total Knee 2000

Total Knee 2000, ayarlanabilir duruş fleksiyonu ile konfor, doğal yürüyüş ve şok emilimi sunan çok merkezli diz eklemidir.

Total Knee 2000, şok emilimi, rahatlık ve doğal bir yürüyüş sunar

Orta salıncak kısaltması ile ayak parmağı açıklığı sağlanır ve kalça yürüyüşünü önler

3 fazlı hidrolik salınım kontrolü, yürüme hızındaki değişiklikleri barındırır

Duruş fleksiyonu ayarlanabilir, erken duruş sırasındaki diz fleksiyonunu taklit ederek, kalan uzuv üzerindeki şok ve stresi azaltır

Total Knee 2100

Total Knee 2100, aktif kullanıcılara daha yüksek stabilite, kontrol ve dayanıklılık sağlayan çok merkezli, hidrolik bir diz eklemidir.

Total Knee 2100, daha aktif amputelerin gereksinimleri için tasarlanmış 3 fazlı hidrolik salınım kontrolüne sahip çok merkezli bir dizdir.

Model 2000’e göre %25 artırılmış sıvı kapasitesi sunan Total Knee 2100, daha yüksek stabilite, kontrol, verimlilik ve dayanıklılık sağlar

Düşük yapı yüksekliği, uzun trans-femoral uzuvlar veya diz dezartikülasyonu için kullanışlıdır.çok hızlı ambulasyon, daha yüksek darbe seviyeleri ve daha ağır yükler için tasarlanmıştır

<p style=”font-size: 4px; color: #fff;”>ADANA PROTEZ BACAK
ADIYAMAN PROTEZ BACAK
AFYONKARAHİSAR PROTEZ BACAK
AĞRI PROTEZ BACAK
AMASYA PROTEZ BACAK
ANKARA PROTEZ BACAK
ANTALYA PROTEZ BACAK
ARTVİN PROTEZ BACAK
AYDIN PROTEZ BACAK
BALIKESİR PROTEZ BACAK
BİLECİK PROTEZ BACAK
BİNGÖL PROTEZ BACAK
BİTLİS PROTEZ BACAK
BOLU PROTEZ BACAK
BURDUR PROTEZ BACAK
BURSA PROTEZ BACAK
ÇANAKKALE PROTEZ BACAK
ÇANKIRI PROTEZ BACAK
ÇORUM PROTEZ BACAK
DENİZLİ PROTEZ BACAK
DİYARBAKIR PROTEZ BACAK
EDİRNE PROTEZ BACAK
ELAZIĞ PROTEZ BACAK
ERZİNCAN PROTEZ BACAK
ERZURUM PROTEZ BACAK
ESKİŞEHİR PROTEZ BACAK
GAZİANTEP PROTEZ BACAK
GİRESUN PROTEZ BACAK
GÜMÜŞHANE PROTEZ BACAK
HAKKARİ PROTEZ BACAK
HATAY PROTEZ BACAK
ISPARTA PROTEZ BACAK</p>

<p style=”font-size: 4px; color: #fff;”>MERSİN PROTEZ BACAK
İSTANBUL PROTEZ BACAK
İZMİR PROTEZ BACAK
KARS PROTEZ BACAK
KASTAMONU PROTEZ BACAK
KAYSERİ PROTEZ BACAK
KIRKLARELİ PROTEZ BACAK
KIRŞEHİR PROTEZ BACAK
KOCAELİ PROTEZ BACAK
KONYA PROTEZ BACAK
KÜTAHYA PROTEZ BACAK
MALATYA PROTEZ BACAK
MANİSA PROTEZ BACAK
KAHRAMANMARAŞ PROTEZ BACAK
MARDİN PROTEZ BACAK
MUĞLA PROTEZ BACAK
MUŞ PROTEZ BACAK
NEVŞEHİR PROTEZ BACAK
NİĞDE PROTEZ BACAK
ORDU PROTEZ BACAK
RİZE PROTEZ BACAK
SAKARYA PROTEZ BACAK
SAMSUN PROTEZ BACAK
SİİRT PROTEZ BACAK
SİNOP PROTEZ BACAK
SİVAS PROTEZ BACAK
TEKİRDAĞ PROTEZ BACAK
TOKAT PROTEZ BACAK
TRABZON PROTEZ BACAK
TUNCELİ PROTEZ BACAK
ŞANLIUFA PROTEZ BACAK
UŞAK PROTEZ BACAK
VAN PROTEZ BACAK</p>

<p style=”font-size: 4px; color: #fff;”>YOZGAT PROTEZ BACAK
ZONGULDAK PROTEZ BACAK
AKSARAY PROTEZ BACAK
BAYBURT PROTEZ BACAK
KARAMAN PROTEZ BACAK
KIRIKKALE PROTEZ BACAK
BATMAN PROTEZ BACAK
ŞIRNAK PROTEZ BACAK
BARTIN PROTEZ BACAK
ARDAHAN PROTEZ BACAK
IĞDIR PROTEZ BACAK
YALOVA PROTEZ BACAK
KARABÜK PROTEZ BACAK
KİLİS PROTEZ BACAK
OSMANİYE PROTEZ BACAK
DÜZCE PROTEZ BACAK</p>

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Protez Ortez Yapım ve Uygulama Merkezi

İletişim

 • Adres

  Sırakapılar Mah. 506 sok. No:22 Merkezefendi/Denizli

 • Telefon

  Tel & Fax: 0 (258) 241 49 50

 • Mail

  egemortopedi@hotmail.com

Konumumuz

Çalışma Saati

Pazartesi – Cuma: 9.00 – 18.00

Cumartesi: 9.00 – 16.00

Pazar: –