Yürüme Cihazları

E-MAG ACTIVE

Otto Bock tarafından geliştirilmiş en yeni uzun yürüme ortez E-MAG Active karbon uzun yürüme cihazı dizaynıdır.Yürüyüşün ihtiyaç duyulan anlarında diz eklemini kilitlemesi başlıca farklılığıdır. Biomekaniksel olarak diz eklemimizi, yürüyüşün yere ağırlık aktarıldığı anlarında kilitleriz.

E-MAG, Ottobock tarafından geliştirilen Dünyanın ilk elektronik E-MAG uzun yürüme cihazı kontrollü cihaz eklemlerinden biridir.

E-MAG, elektronik olarak kontrol edilen kilit mekanızası sayesinde birçok cihaz kullanıcısının yaşamış olduğu güvensizlikleri ortadan kaldırır. Kablosuz olarak kullanılan kumandası ışık, titreşim veya ses aracığılıyla kullanıcıyı her an bilgilendirir.

Ottobock C-Brace®

Marka: Ottobock
Bilgisayar kontrollü ortotronik mobilite sistemi

Bilgisayar kontrollü C-Brace® KAFO, hareket özgürlüğü için yepyeni imkanlar yaratmakta. Bacağı yük altında esnetme; örneğin otururken, yokuş çıkarken, engebeli arazide yürürken veya adım adım merdivenleri inerken – C-Brace® ortotronik mobilite sistemi, hepsini mümkün kılan ilk sistemdir.

 

Ve yeni C-Brace®, ek avantajlar sunar: Daha küçüktür ve kıyafet altına da giyilebilir; daha hafiftir ve kullanıcı yürürken fazla çaba harcamaya gerek duymaz. Yeni sensör teknolojisi, tüm yürüme paternini daha da dinamik ve duyarlı hale getirir. Kullanıcı ayrıca bir akıllı telefon uygulamasını kullanarak eklemlerinde bulunan ayarları da değiştirebilir; örneğin bisiklet moduna geçmek gibi.

 

Oldukça basitleştirilmiş uygulama süreci, hem teknisyenler hem kullanıcılar için bir artıdır. Ayrıca teknisyenler, artık C-Brace®’i iki farklı üretim metoduyla üretebilir ve kişisel kullanıcı ayarlarını bir tablet yardımıyla yapabilirler.

Unilateral Uzun Bacak Yürüme Cihazı

110 kg’a kadar olan kullanıcılarda çift taraflı diz eklemi ve ayak bileği eklemi yerine iki eklemden sadece birer tane kullanılabilir. Bu sizin kişisel fiziksel durumunuza bağlıdır. Dört eklem yerine iki eklem kullanılması, ortezi özellikle hafif, ince ve konforlu kılar. Özel titanyum alaşım stabiliteden ödün vermezken ağırlık konusunda farkedilebilir bir avantaj sağlar. Eklem sistemi pek çok farklı ebatta mevcuttur, özellikle çocuklar için yapılmış ebatlar da vardır.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Protez Ortez Yapım ve Uygulama Merkezi

İletişim

  • Adres

    Sırakapılar Mah. 506 sok. No:22 Merkezefendi/Denizli

  • Telefon

    Tel & Fax: 0 (258) 241 49 50

  • Mail

    egemortopedi@hotmail.com

Konumumuz

Çalışma Saati

Pazartesi – Cuma: 9.00 – 18.00

Cumartesi: 9.00 – 16.00

Pazar: –